PostWysłany: Czw 22:35, 20 Mar 2008    Temat postu: Copa del Rey

Wszystko związane z Pucharem Hiszpanii.

No to na początek:

"Racing odpadł, Getafe w finale"

Bardzo ciekawie zapowiadało się rewanżowe spotkanie 1/2 finału Copa de la Rey pomiędzy Racingiem Santander i Getafe CF. W pierwszej konfrontacji podopieczni Michaela Laudrupa wygrali pewnie 3:1 i teraz remis w wyjazdowym spotkaniu dał im awans do kolejnej rundy.

W pierwszym spotkaniu w Madrycie bardzo dobrze zagrał nasz reprezentacyjny napastnik Euzebiusz Smolarek. Mimo jednak, że strzelił gola to Racing musiał uznać wyższość Getafe. Podobnie w ostatnim spotkaniu ligowym pomiędzy oboma zespołami. Mimo, że Ebi trafił do siatki rywali, to ostatecznie podopieczni Michaela Laudrupa cieszyli się ze zwycięstwa i niezwykle istotnych trzech punktów.

Mimo, że Getafe do kolejnego spotkania przystąpiło osłabione brakiem kilku podstawowych piłkarzy to i tak nie powinno mieć problemów z wywalczeniem awansu. Dwubramkowa zaliczka była ważna i mogła okazać się decydująca dla losów tego dwumeczu. W siódmej minucie meczu gospodarze postraszyli rywali.

Pedro Munitis wpisał się na listę strzelców w siódmej minucie meczu i tchnął wiarę w zwycięstwo w drużynę Racingu. W pierwszej połowie meczu podopieczni Marcelino Garcii Torala mogli się spokojnie pokusić o strzelenie drugiej bramki, a po strzałach Mohameda Tchite i Pedro Munitisa świetnie bronił Ustari ratując swój zespół przed utratą bramki.

W drugiej połowie spotkania okazji do zdobycia bramki nie było zbyt wiele, a zdecydowanie bliżej zdobycia kolejnego gola byli podopieczni Marcelino Garcii Torala. W 70 minucie spotkania na boisku pojawił się Euzebiusz Smolarek, ale niestety od 75. minuty meczu Racing musiał grać w dziesiątkę po tym jak Oscar Serrano został ukarany czerwoną kartką.'

W 80. minucie spotkania bramkę dającą wyrównanie strzelił Casquero i było już wiadomo, że Getafe tego spotkania nie przegra. Ostatecznie padł remis i to podopieczni Michaela Laudrupa grają dalej.

Racing Santander - Getafe CF 1:1 (1:0)
1:0 Munitis 7'
1:1 Casquero 80'

Sędzia: Muñiz Fernández

Racing: Coltorti - Pinillos, Ayoze, César Navas, Garay (83' Pablo Alvarez) - Colsa, Duscher, Jorge López, Serrano - Munitis (70' Smolarek), Tchité

Getafe: Ustari - Belenguer (55' Casquero), Tena, Licht, Contra - Celestini, De La Red, Pablo Hernández, Granero - Braulio (62' Albin), Uche